top of page

גוף זה שדה יקרא

(כי בו יזרע אדם זרע מעשיו

ובו קוצר הוא את פריים)

היודע של השדה.

צופה כל שאת הגוף יקרה

 

בהגווד גיטה

יוגה בגוף קשוב היא האפשרות שלך לפגוש את עצמך ולהעיר את חוכמת הגוף והנפש שלך. 

ולחוות הנאה, חיוניות ובריאות. 

אולי תשאל/י, בחשש מה, האם אני יכול/ה בכלל לתרגל יוגה?...בגילי, במשקלי, במצב המפרקים שלי, בלחץ הדם שלי....? היוגה מתאימה כמעט לכל מצב וגם עוזרת בו. העיקרון הוא להתאים את התרגול לאדם ולא את האדם לתרגול. כך מתחיל מסע של חופש.

 

יוגה בגוף קשוב  מלמדת יציבה ותנועה נכונה וחכמה כמו שמכווננים  כלי נגינה. 
הבנה והתנסות בעקרונות תנועה ויציבה על פי חוכמת הגוף, מאפשרות התקדמות ושיפור מכל מצב ובכל גיל. טווח התרגול ביוגה נע מהקטן והעדין ועד לנמרץ ומאתגר. ניתן לנוע בתוכו בהתאם ליכולת האישית המתפתחת. אותם עקרונות תנועה תומכים במתרגל המתחיל והמתקדם. 

 

יוגה משפיעה על כל מערכות הגוף: שלד, שרירים, איברים פנימיים, נשימה, נוזלים, רקמות ותאים, מערכת העצבים והבלוטות. הגיוון הרב של היוגה מאפשר השפעות מאזנות, על המערכות השונות. התרגול מחזק מגמיש ומרגיע. ביוגה בגוף קשוב נכיר גם כיצד מערכות גוף שונות תומכות בתנוחות וכך הפעולה הופכת קלה נעימה גם בתוך מאמץ או אתגר.

 

האדם הוא מכלול שלם.  תרגול היוגה מעודד את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף במקום "לתקן" אותו. ההכוונה בלימוד היא לגלות את היכולות שלך ולהיתמך בהן כדי לחזק גם מקומות "חלשים".  ברוח דברי פטנג'לי – כאשר יש קושי – טפח את ההפך. 

 

על פי היוגה מחוברים בנו כמה רובדי קיום: גוף-אנרגיה/פרנה-מחשבה/רגש. מעבר להם נמצאים הרבדים של התבוננות צלולה ואושר פנימי. כאשר אנו מטפחים ומאזנים את הגוף והנשימה, רובד המחשבה והרגש נרגע, ונפתח נתיב אל התבוננות צלולה וחווית אושר חופשי.    
באימון יוגה בגוף קשוב  מתאמנים גם בפיתוח התבוננות, ללא שיפוט, תוך כדי תנועה ותנוחה, וכך נהיים "היודע של שדה הגוף" כפי שהיוגה קוראת ל"עצמיות". המודעות שומרת עליך מפעולות שאינן מיטיבות לגוף האישי שלך, מעירה את תשומת ליבך לדפוסי פעולה בגוף ובחיים, שניתן לוותר עליהם לטובת מצב משוחרר יותר הגוף הוא שער כדי לפגוש את עצמך ולאהוב אותך. 

בתקופת הקורונה,  יוגה התגלתה למתרגלים אותה, כתמיכה ממשית לגוף, למערכת החיסון

ולעמידות נפשית.


סוד היוגה הוא האימון.

"האימון מכה שורש כשהוא מבוצע כראוי, בהתמדה ולאורך זמן" (פטנג'לי)

האימון מגלה לך את הידע הנמצא בך באופן ישיר. לאימון יש כח להעלות את התדר האנרגטי שלך. המפתח הוא התמסרות ועקביות. כך ניתן בסבלנות להתקדם בקצב שלך, תוך הימנעות מפגיעה, ליהנות מתחושת היכולת ולהתפעם מזרימת כח החיים בתוכך.


בעקבות הקורונה עברתי ללמד שיעורים אישיים בלבד. שיעורים אלה מתאימים במיוחד למי שנחוץ לו מרחב אישי, זמן המתאים לו, תשומת לב אישית והתקדמות בקצב אישי. בין אם אתם מתחילים, מתקדמים או זקוקים ליוגה שיקומית - תוכלו להפיק הרבה משיעורים אישיים, וגם - לטפח בעזרתם תרגול עצמאי.

ככל שאנו מתמסרים לתרגול בסקרנות אוהדת ומשתחררים מציפיות – הפירות מגיעים.
אלה הצפויים, והרבה שלא ציפינו להם.

ותלמידה שלי אומרת: התחלתי לעשות אהבה עם הגוף שלי.

IMG_7691_edited.jpg

יוגה בגוף קשוב

bottom of page